Klenotnické složení “Mořská panna”

Hmotnost 920g

Velikost 190mm х 150mm

Vyska 160mm

Použité materiály

Afgánský lapis – stánek – mořská vlna

Horský krystal – bonbonniere-skořápka

Kultivovaná perla (25 ks d. 2mm) v potrubí u bonbonniere-skořápky

Červené korály

Červený smalt – hvězdice

Opal 1 kus – 0.1ct – v knoflíku u bonbonniere-skořápky

Kov

Stříbro (Ag 925) 920gr – Mořská panna, nožky-skořápky pod lazuritovým stojanem, konopí pod korály

Zlato (Au 750 b/ž) 75gr – korálové polypy, ráfek na bonbonniere-skořápce, hvězdice z opačné strany podpory, diadém na hlavu

24k zlatování (7 mikronů)

Rodirování (korunka, “kapky “ na nožkách-skořápkách

Bilé diamanty Cr57 – 78ks – 0,78ct (3/4) – na korunku; v opasku u mořské panny; v potrubí na bonbonniere

Cr17 – 231ks – 1.67ct (3/5) – ve vlasech; konopí pod korály; nohy-skořápky

Bagety – 3ks – 0.20ct (2/2) – do korunky

Růže – 7ks-0.24ct (2/2) – na korunku

Žluté diamanty

fancyintenseyellow

 

Cr57 – 854ks – 7.6ct (9/4) – v polypech na korálech, ploutve, konopí pod koraly

Celkový počet diamantů – 1173 ks – 10,49ct

Autor a umělecký ředitel projektu, Cavalier řádu Michail Perkhin 2010, Sokolov Alexey Viktorovich.

Vedoucí specialista projektu, klenotník vyšší kvalifikace V. L. Leonov, sochaři: T. Nevesely a M. Lachagina, klenotník V. Tokarev, klenotník S. Shumov, kamenosochař A. Ananyev a A. Veselovsky (‘dílna Kamenný host’)

Proces tvorby projektu Morská panna trval kolem 1 roku a byl ukončen v prosinci 2011

Cena – na vyžádání

O procesu tvorby projektu

V srdci vytvoření tohoto díla je mnoho legend a příběhů o mořských pannách, pohádkových bytostech, svůdných obyvatel hlubin moře, dívkách s krásnýma dlouhýma vlasama, která žije v mořích, jezerech a řekách.

Podle legendy, mořská panna vypadá téměř neliší od lidí, jediný rozdíl je ve spodní části jejich těl. Mořské panny byly zmíněny ve folklóru téměř všech zemí světa.

Mořská panna je jedná z nejromantičtějších pohádkových bytosti. Každý z nás ještě od dětství se vztahuje k morským pannam s láskou a něhou, plačeme nad osudem a nešťastnou láskou hrdinky slavné pohadky G.H. Andersena, „… s kůží, která je čistá a něžná, jako okvětní lístek růží, s modrýma a hlubokýma očima jako moře …“

Rybí ocas  místo nohou nás vůbec neobtěžuje. Zároveň mluvíme o mořských pannách s opatrností, s vědomím, že zpívání a krása přiláká námořníky doi jejich podmořské říši.

V této práci byl vytvořen obraz sexuální a vášnivé ale studené a nepolapitelné a nedosažitelné svůdkyni.Čí věčná mládí a krása, šikovně svádí každého, kdo se na ni dívá. Při tom způsobuje podvědomý pocit, že před vami se objevila v celé své kráse s diadémem na hlavě dcera boha moří Poseidonu. Jejíž něžný pohled, jemnost linií její mladého elastického těla, lesk šupiny a ploutve šikovně zdobene bilymi a žlutymi diamatama budou povzbuzovat přání se na ni dívat nekonečně. V této práci moderního klenotnického umění kromě okouzlující mořské panny jsou spousta malých prvků které si také zasloužili zvláštní pozornost. Dvě větve ušlechtilých červených korálů, poseté kvetoucími polypy s jiskřivými žlutými diamanty, jsou harmonicky umístěny na obou stranách Mořské panny. Tři nožky vyrobené v podobě mušle s šumivé na nich kapkami moři z placeru diamantů vypadají velkolepě na pozadí tmavě modré lapis lazuli. V popředí jasné červené hvězdice ze smaltu v rámu žlutých diamantů je elegantně houpá na hřebenu mořské vlny.

Také v této práci, zastrčili dvě další překvapení:

První z nich je bonbonniere-skořápka, umělecky vytesaná z křišťálu, je sáma o sobě funkčním předmětem. S lehkým stiskem tlačítka ve formě opálu se snadno otevře ve vašich rukou a stane se tajným pouzdrem, který lze použít pro vaše oblíbené šperky. Druhou možností je vytváření příjemné romantické atmosféry v místnosti a ještě více se vrhnout do atmosféry dávných mýtů a legend, můžete zapnout modré světlo v křišťálovém prostředí. A v tom okamžiku, měkké paprsky, s jejich záhadným zářením, osvětlují jemnou tvář Mořské panny.

Klenotnické složení “Mořská panna” se nabizena jako kvalitní a krásná varianta důstojného VIP-darku podnikatelským partnerům, ona Snadno a harmonicky zapadá do kolekce nejsofistikovanějších sběratelů  inerierových předmětů.

Ale ještě je to skvělá možnost pro seriózního pana udivit svou oblíbenou slečnu dostavaním luxsusního diamntního prstenu z křišťálové skořápky. Žádná žena nemůže odolat takové nabídce udělanou v takové romantické atmosféře.

Zajímavá fakta o použitých materiálech

Červený korál-Corallium rubrum roste v celém Středozemním moři mezi Sardinií a Tuniskem v hloubkách od 10 do 200 metrů.

Červených korálů, nebo jak se tomu říká, ušlechtilý, patří k druhu korálových polypů. Podobně jako ostatní druhy se jedná o koloniální zvíře, které se po svém odstranění z vody promění v drahý minerál. Podle řecké legendy, to bylo myšleno že korál vyrostl z kapek krve Medusy Gorgoy, popravenou Perseusem. Proto se červené korály nazývají gorgonarievymi korály. Podle jiných legend, korály byly nalezené v mozku draků, proto v Rusku to bylo považováno za prorocký kámen drakonit. Ve starověkém Řecku se věřilo, že korály dávají dlouhý život. Ve středověké Evropě byl považován za symbol čistoty. Mexičtí Indové stále tvrdí, že nosit korálové korálky odvádí zlé duchy, kteří posílají lidem horečku. Korál je kámen skromnosti a štěstí, přispívá k trpělivosti, zdrženlivosti, hledání rodinného štěstí, je lékem na smutek a zármutek. Ve starověku se říkalo, že korál dělá svého mistra moudřejším, přispívá k rozvoji logiky a intuice. To bylo také věřeno, že v  srdečních záležitostech korály jsou velmi užitečné, šperky s ní zaručují majiteli úspěch s opačným pohlavím.

Afgánský Lapis Lazuli

Ve starověku na Východě se tento minerál nazýval “kamenem nebe”.

Již dlouhou dobu nejlepší lapis lazuli se těží v zasněžených horách na severu Afghánistánu v provincii Badachšán. Zde u samého nebe v nadmořské výšce 4-5 tisíc metrů nad mořem v nejstarších skalách Precambria se nachází unikátní starobylé ložisko Sar-e-Sang, které sloužilo jako zdroj vzácného modrého kamene ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Předpokládá se, že až do konce XVIII století, toto místo bylo jediným zdrojem lapis lazuli na světě. Měnili se časy, mravy také – území současného Afghánistánu přechodilo k jiným panovníkům a říšům. Ale neobvyklá popularita lapis lazuli zůstala nezměněna.Šperky z nebeského kamene: prsteny a náramky zdobily nejvýše postavené osoby, vyřezávali z něj postavy bohů, které nosili kněží a nejvyšší soudci. Lapis lazuli na trhu minerálů je považován za měřítko kvality již od starověku. Možná proto, že vývoj tohoto kamene pochází z dob existence království, jako je Urartu, starověký Egypt a Babylon.

Podle mnoha legend, tento drahokam je často nazýván kámen lásky. Lapis lazuli chrání a přináší štěstí a radost do domu.

V Evropě, lapis lazuli symbolizuje pohodu, štěstí a úspěch, v Indii – lásku a prosperity Středověká medicína na něj vždy připoutala velké naděje. Bylo myšleno, že již jeden jej lesk měl by vyhnat nemoci. Ve starověku, lapis lazuli byl považován za kámen upřímnosti a diplomatickým dárkům z lapisu lazuli věřili víc než slovům protože oni byli považováni za známky skutečné přátelskosti.

Skalní křišťál je dokonale transparentní křišťálový křemen. Jeho krásné krystaly, samozřejmě, patří k nejdokonalejším v přírodě.

Slovo “krystal” má řecký původ, to znamená led. Skutečný minerál křišťálu vypadá jako velký krystal ledu. V různých dobách je se také nazyvaly bohémské a arabské diamanty.

Na světě je spousta ložisek křišťálu.

Nejznámější z nich jsou v Rusku, Maďarsku, Brazílii a na Srí Lance.

Jejích krása překvapí dokonalostí forem, perfektni průhledností a vzacnou pro tento drahokam, ale mnohem působivější hrou světla. Jeho úžasná transparentnost po tisíce let symbolizovala skromnost a čistotu myšlenek, což je pravděpodobně důvod, proč je křišťál dlouho považován za talisman, který posiluje posvátné svazky manželství a přísahy. Byl také považovan, že mohl vyčistit obsah číše od jakekoliv jedů. V současné době se mnozí domnívají, že umožňuje navázat telepatické kontakty, přispívá k úspěšnému vedení obchodních jednání a také pomáhá zbavit se strašných snů.

Jako talisman přináší drahokam svému majiteli lásku a štěstí, naplňuje ho radostí ze života a duševní harmonii. V domě, ve kterém jsou výrobky z křišťálu, je přitahován blahobyt a svému majiteli uvolňuje trapné situaci a incidenty.

Sympatie ostatních jsou také na straně majitele tohoto drahokamů.